Home Ekspertyzy
 
 
Gdy znasz swe wady i zalety, a przy tym swoje miejsce w świecie. I jeszcze wartość swoja w oczach innych ludzi, to większe szanse twoje, by wysoko wzlecieć i by szacunek oraz podziw wzbudzić.
Feng Menglong
Cyt. z książki "Kot i Tao" Kwong Kuen Shan
 
 
 
 
  

Raz na wozie, raz pod wozem.


Żyjemy pod niebem jang na ziemi jin, pokrytej górami i równinami jin oraz rzekami i strumieniami jang. Na ziemi jin żyją ludzie jang i budują domy jin. W domach mieszkają mężczyźni jang i kobiety jin. Każdy z nas ma zewnętrzną powłokę jang i wnętrze jin. Codziennie spotykają nas sytuacje przyjemne jang i smutne jin, spotykamy też ludzi z radosnym nastawieniem do życia jang i tych zamkniętych w sobie jakby smutnych jin.

Oba te pierwiastki przenikają się wzajemnie, nie można ich oddzielić, nie mamy na nie wpływu.

I z tego powodu każda ekspertyza składa się z dwóch części.

I. Analizy miejsca: czyli domu, firmy, mieszkania czy ogrodu.

Podstawą oceny miejsca jest Wędrująca Gwiazda, czyli horoskop urodzeniowy budynku oraz indywidualna Liczba KUA mieszkańców. Obie techniki należą do technik zaawansowanych i pozwalają zdiagnozować na ile przestrzeń otaczająca człowieka jest odpowiednia dla niego. Po tej analizie wiem, jakie funkcje przypisać do pomieszczeń i jak ustawić najważniejsze meble oraz w jakich pomieszczeniach człowiek powinien spędzać czas, a jakich miejsc unikać. Wiem również jaką energię ma w sobie dom i jakie aspekty życia człowieka będzie wspierał.

Do wykonania tej części ekspertyzy potrzebne mi są:

1.Plan budynku, mieszkania czy firmy  z naniesionymi i opisanymi pomieszczeniami oraz ustawieniem głównych sprzętów i mebli.

2.Mapki geodezyjnej działki z naniesionym na niej budynkiem lub jeśli nie ma jeszcze budynku tylko mapki działki.

3.Przydaje się też adres działki na Zumi lub w Google Earth.

4.Konsultant powinien też odwiedzić analizowane miejsce, aby ocenić otoczenie szukając w nim Mitycznych Zwierząt ( Szkoła Formy terenu) i obiektów emitujących energię sha. ( Jeśli takie są)

II.Analizy osób przebywających w danym miejscu.

Dom czy mieszkanie mają służyć konkretnym osobom, które maja konkretne pragnienia i oczekiwania oraz pewne cechy charakteru. Człowiek nie jest samotnikiem i oprócz pracy ma życie osobiste, które realizuje w rodzinie czy związku. Nasze miejsce na ziemi powinno służyć jednakowo dobrze wszystkim, którzy postanowili razem żyć. Nie zawsze jest tak jak sobie wymarzyliśmy. Czasami musimy lub chcemy iść na kompromis, albo potrafimy być tolerancyjni w obliczu potrzeb innego, bliskiego człowieka. Nie zawsze jednak  koncentrujemy się na relacjach z bliskimi. Zdarza się i tak, że ważniejsze dla nas są relacje w miejscu pracy, gdyż naszym priorytetem w tym momencie życia jest kariera zawodowa a nie rodzina czy związki. W ustaleniu naszych priorytetów pomoże nam Mapa Pragnień i Celów  oraz Aspiracje życiowe człowieka na planie Ba Gua jako pomoc w wypełnieniu mapy.

Aby wykonać tę cześć ekspertyzy potrzebuję:

1.Daty urodzenia wszystkich kluczowych osób, które będą przebywać w  analizowanej przestrzeń.

2.Wniosków z wypełnionej Mapy Pragnień i Celów osoby, która zwraca się do mnie z prośbą o  ekspertyzę.

Daty urodzenia są podstawą  do sporządzenia skróconych portretów numerologicznych (stosuję chińską numerologie). Portret numerologiczny daje nam wgląd w te aspekty życia człowieka, na które feng-shui nie ma wpływu.

Ponadto umożliwiają wyliczenie indywidualnej liczby KUA analizowanych osób i tym samym wskazania im kierunków geograficznych, z których napływa ich dobra oraz zła energia.

Wnioski z Mapy Pragnień i Celów umożliwiają Wam zdiagnozowanie, czego tak naprawdę oczekujecie od życia i na jakiej z dziewięciu  aspiracji życiowych robiąc ekspertyzę należy skupić się najbardziej.Tutaj znajdziesz opis dziewięciu aspiracji życiowych człowieka zgodnie z Ba-gua kliknij link do Aspiracji Ba-gua.

Zachęcam do przeczytania artykułów ( zakładka Porady feng shui) Dom marzeń cześć I i Dom marzeń cześć II, które pozwolą Wam uniknąć błędów na etapie zakupu działki, domu czy mieszkania. W tych artykułach opisałam podstawowe zasady Szkoły Form i Intuicyjnej. Zasady te możecie stosować samodzielnie, gdyż nie wymagają specjalistycznej wiedzy.

W tym samym miejscu znajdziecie kilka wskazówek, jakie kolory i kształty zastosować w poszczególnych kierunkach geograficznych Kliknij link do - Charakterystyka 5 Praelementów

W zakładce  Polecane strony znajdziecie linki do ciekawych stron, które pomogą Wam dobrać kolory ścian, podłogi, meble czy wyposażenie domu/mieszkania/firmy/ogrodu oraz projekt domu.

W zakładce Ciekawostki możesz poczytać krótkie teksty o zwierzętach, remediach i symbolach feng shui.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda ekspertyza kliknij linki poniżej lub zajrzyj do zakładki Przykłady ekspertyz  

                                           Kliknij link do - Przykładowa ekspertyza,

                                                      Kliknij link do - Zmiany po ekspertyzie

                                           Kliknij link do -Wizualizacja projektu domu

                                                                                     

  Jeśli uznasz, że chcesz skorzystać z mojej pomocy lub wziąć udział w warsztatach feng shui - napisz lub zadzwoń. Kontakt

 

 

Wu