Home HOLICOACHING Feng shui ludzi
 
Aby właściwie ocenić człowieka, porównaj jego słowa z czynami.
Liu Xiang
Cyt. z książki "Kot i Tao" Kwong Kuen Shan 
 

Związek symbolizuje obcowanie i wzajemną bliskość. Związek to praca zespołowa, współpraca i partnerstwo a także szczerość i uczciwość. Więzi są czymś radosnym i służą jednoczeniu się. Człowiek potrzebuje związków z ludźmi i otaczającym go światem. Nie należy izolować się od bliskich kontaktów z innymi. Jednak, aby móc się związać trzeba zwalczać swoje nadmierne poczucie własnej ważności. Ono nie pozwala zbliżyć się do innych na tyle, aby nawiązać bliski kontakt. Najpierw trzeba spełniać życzenia innych, aby później nasze życzenia były spełniane. Cyt. I Cing Księga Przemian 

Tak jak harmonijnie istnieją i współtworzą Niebo i Ziemia, tak my ludzie powinniśmy trwać w harmonijnych twórczych związkach. Podstawą filozofii wschodu, która dała podwaliny pod sztukę feng-shui jest obserwacja Natury i stosowanie się przez ludzi do jej praw, które od miliardów lat pozwalają istnieć w pełnej harmonii Niebu i Ziemi. Od Matki Natury powinniśmy się uczyć a także naśladować jej mądre decyzje oraz przenosić je do naszego życia a w tym do relacji, jakie budujemy z innymi ludźmi, również tych najważniejszych – partnerskich. Feng-shui dba o to, aby energia płynęła harmonijnie i dotyczy nie tylko przestrzeni, która nas otacza, ale również niewidzialnych jak wiatr i nieuchwytnych jak woda energii, którymi obdarzają się ludzie. Te energie to emocje, zarówno te piękne i twórcze jak energia chi jak i te negatywne, destrukcyjne jak energia sha.

Na warsztatach dowiesz się: ( kliknij link) -  zobacz prezentację 

1.Ludzie dzielą się na dwa typy osobowościowe, typ jang i typ jin. Poznamy ich cechy.

2.Teoria 5 Praelementów będąca podstawą medycyny chińskiej, dietetyki, feng-shui i astrologii, dzieli ludzi na pięć kategorii wyróżniając pięć typów osobowości. Te kategorie to ludzie z dominującym elementem; Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu lub Wody. Poznamy wady i zalety każdego typu osobowości. Nauczymy się jak nawiązywać i podtrzymywać dobre relacje mimo wielu różnic. Dowiemy się jak znaleźć porozumienie między wrogimi elementami, oraz jak możemy konstruktywnie budować, kształtować relacje z człowiekiem, który jest naszym przeciwieństwem.

3.Omówimy cykle życiowe człowieka. Zastanowimy się nad meandrami okresu andropauzy u mężczyzn i menopauzy u kobiet, a także  omówimy metody pozwalające mądrze przejść przez kryzysy związków.

4.Istnieją remedia feng-shui, którymi możemy się posłużyć dla poprawy naszych relacji partnerskich. Poznamy te remedia i nauczymy się je stosować.

Zapraszam na warsztat lub sesję HoliCoachingu  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.