Home HOLICOACHING Feng shui otoczenia
       Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Konfucjusz
 

 WARSZTAT: FENG - SHUI OTOCZENIA
 

Część 1  kliknij na link zobacz prezentację 

Na warsztatach poznamy podstawy filozoficzne oraz definicję feng-shui. Nauczymy się rozpoznawać energię chi i sha oraz umiejętnie nimi sterować. Dowiemy się, co to jest zasada dualizmu komplementarnego i jak rozpoznać oraz zastosować w praktyce jin i jang. Poznamy zasady korzystania z najstarszych szkół feng-shui, czyli Szkoły Form opartej o 4 Mityczne Zwierzęta. Nauczymy się je rozpoznawać i umieszczać w naszej przestrzeni życiowej, dowiemy się, co dają nam Mityczne Zwierzęta i jak zrekompensować ich brak. Poznamy tradycyjne i współczesne remedia feng-shui.

Wiedza zdobyta na tych warsztatach pozwoli nam zmienić na zgodną z feng-shui aranżację naszych domów, mieszkań, firm  i ogrodów. Tak pokierujemy otaczającą nas chi, aby przyciągnęła do naszych domów radość i spełnienie.

 

Część 2  Kliknij na  link zobacz prezentację

W części drugiej skupimy się na kolejnych -  bardziej zaawansowanych technikach feng-shui. Oczywiście wiedza zdobyta na warsztatach w cz.1 będzie potrzebna do lepszego zrozumienia bardziej zaawansowanych technik, ale nie jest nieodzowna.

Skupimy swoja uwagę na patrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość przez pryzmat 5 Praelementów Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu oraz Wody. Nauczymy się dostrzegać je w naszym otoczeniu oraz umiejętnie wprowadzać  do naszej przestrzeni, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Kolejna technika, którą poznamy jest oparta o siatkę Ba-Gua, czyli 9 aspiracji życiowych człowieka, na które możemy wpływać stosując odpowiednie zabiegi aranżacyjne. Obie te techniki związane są z kierunkami geograficznymi i umiejętnością odczytywania danych z kompasu.

Warsztaty będą wymagały od uczestników zastanowienia się nad tym, co w ich życiu jest ważne, co się udaje, a z czym mamy problemy. Po takiej analizie naszego życia przystąpimy do wprowadzania odpowiednich zmian. Naszym celem jest wzmocnienie wszystkiego tego, co działa dobrze i poprawienie tych aspektów naszego życia, z których obecnie nie jesteśmy zadowoleni.

 

Zapraszam do świata niewidzialnych energii Chi i Sha. Kontakt