Home Feng-shui

HoliCoaching

kompas

 „Najtrudniejsze drogi prowadzą nie przez góry i rzeki, ale przez ludzkie serca”.

       Baj Juyi

      Cyt. z książki „Kot i Tao” Kwong Kuen Shan

 

 

 Otaczająca nas rzeczywistość nie jest destrukcyjna. Są jednak takie momenty w naszym życiu, kiedy sami nie potrafimy dostrzec światła w tunelu i potrzebujemy wsparcia.Wsparcia kogoś, kto stoi z boku, kto ma doświadczenie, świeże spojrzenie i jasno osądzi każdą sytuację.

Jeśli chcesz możesz do mnie napisać i zadać mi pytanie. W miarę możliwości postaram sie na nie odpowiedzieć. Pytanie i odpowiedż umieszczę w tym miejscu. Oczywiście będę dyskretna i nie ujawnię, kto zadal mi pytanie. Z czasem uzbiera się kilka pytań i odpowiedzi, z których będa mogli korzystać wszyscy, którzy zaloguja sie na te stronę. Zastanawiasz sie skąd będe wiedziala co napisać? Pomoże mi starożytna wiedza oraz Księga Przemian I Cing.

1. Dlaczego  życie ciągle rzuca mi kłody pod nogi?

Na tak zadane pytanie może odpowiedzieć tylko I Cing.  I Cing podpowiada, że jestes Wędrowcem. Czyli człowiekiem, który nie chce sie do nikogo ani do niczego przywiązywać. Czlowiekiem, który ciągle poszukuje nowych wyzwań. To ciekawa droga życia, ale męcząca. Jesli chcesz troche spokoju, musisz sie ustabilizować. Musisz wybrać coś albo kogoś, przy czym ( kim) chcesz pozostać na dlużej i nie dawać sie zwieść nowym wyzwaniom. Jeśli potrafisz znależć taki aspekt twojego życia, który mógłby zatrzymać ciebie na dłużej, pozostań przy nim. Jesli nie wędruj nadal ale baczniej sie rozgląda i ciągle pytaj siebie: Czy to czego teraz doświadczam, jest pragnieniem mojego serca, przy którym moge pozostać na zawsze?

2....