Home Feng-shui Proste porady feng shui

Mądry człowiek widzi swoje błędy, odważny naprawia je.

Chińskie porzekadło
Cyt. z książki "Kot i Tao"  Kwong Kuen  Shan


dom k


 

Nowe życie starych domów

 

 

 

 Gabinet miejsce Pana/Pani domu 

 
 
 
 
 
 

Idealne wejście do domu

Front domu jest jak twarz człowieka. Jest jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Drzwi wejściowe są jak usta, korytarz za drzwiami jest jak nos a okna jak oczy. To proste porównanie daje nam wiele wskazówek jak powinien wyglądać idealny front domu.   

 

        

 

ziemia 

Kupujemy działkę.Na co zwrócić uwagę kiedy wybieramy działkę pod swój wymarzony dom o tym poczytasz tutaj  

 

 

 

dom

 .

Wybieramy projekt domu.Nie każdy projekt domu spełnia kryteria feng shui. Tutaj dowiesz się czego unikać, a co nam służy

 

 

5 zywiolow 

Kolory i kształty oraz remedia w zgodzie z feng shui.Informacje zawarte w tym artykule przybliżą aranżacyjne zastosowanie teorii 5 Praelementów ułatwiając decyzję na jaki kolor pomalować ścianę, gdzie powiesić dzwonek wietrzny czy postawić akwarium. Należy pamiętać, że teoria 5 Praelementów jedynie uzupełnia, a nie zastępuje konsultację feng shui.

 

 

szczsliwa para
 

W tym artykule podejmuję próbę wyjaśnienia różnic między ludżmi z dominującym jin lub jang w osobowości. Jaki wpływ na relacje w związku partnerskim moga mieć te różnice i co zrobić, aby związek przetrwał na zasadzie przyciagania sie przeciwieństw a nie tarcia róznic. Nasuwa sie prosta odpowiedż - tolerancja. 

 

 

 

pokoj malucha

 

Jakie kolory zastosować w pokoju niemowlaka? Jakie zmiany aranżacyjne wprowadzić kiedy nasz niemowlak zmienia sie w raczkującego szkraba. Jak dzieki feng shui wpływać i łagodnie sterowac rozwijaniem talentów i cech dziecka do 3 roku życia. 

 

 

 

 

Zgodnie z zasadami feng shui sypialnię uważa się za jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy spędza w sypialni przynajmniej jedna trzecią swojego życia. W skali roku są to 4 miesiące! Przez całe nasze życie z pewnością daje ponad 20 lat